Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (2024)

 • Zarejestruj się
 • Zaloguj się

Koszyk: (pusty)

do kasy suma: 0,00zł

Jesteś w:

 • » Strona główna
 • » Skup srebra

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (85)Menu

 • Biżuteria damska
 • Biżuteria męska
 • Prezenty
 • Akcesoria
 • Biżuteria dziecięca
 • Obrączki
 • Bestsellery
 • Pierścionki
 • Kolczyki
 • Okazjonalne
 • Nowości
 • Promocje

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (90)Producenci

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (91)Zaloguj się

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (94) Skup srebra

TWOJE 24 KARATY

Razem z 24 Karaty sprzedaj lub wymień swoją srebrną biżuterię

Znamy potrzeby i oczekiwania Klientów, dlatego zawsze gwarantujemy najlepsze warunki skupu i sprzedaży. Wybierając się do skupu warto pamiętać, że stawka za gram srebra uzależniona jest od jakości surowca.

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (95)

Oprócz wyrobów jubilerskich wykonanych ze złota, skupujemy również wyroby jubilerskie ze srebra. Srebro jest jednym z najbardziej cenionych metali szlachetnych, a ze względu na swoją przystępną cenę jest bardziej popularne niż złoto. Oznacza to, że niemal każdy z nas posiada w domu jakieś niepotrzebne czy zniszczone elementy biżuterii, które można sprzedać w jednym z salonów 24 Karaty.

Czy sprzedaż srebra się opłaca?

Nasi klienci często przychodzą do nas sprzedać część swojej kolekcji, aby następnie za zarobione pieniądze kupić sobie coś nowego, czym nacieszą swoje oczy. Oczywiście cena srebra w skupie może się zmieniać, podobnie jak cena złota. Wszystko zależy od notowań na giełdzie w danym momencie. Dlatego warto na bieżąco orientować się, kiedy za srebrną biżuterię otrzymamy najwięcej - czy to posiłkując się internetem, czy dzwoniąc do jednego z naszych salonów 24 Karaty.

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (96)

Co skupujemy?

W salonach 24 Karaty skupujemy głównie srebro użytkowe, czyli biżuterię taką jak:

Nierzadko jednak zdarza się, że nasi pracownicy zainteresują się przyniesionymi srebrnymi sztućcami, srebrnymi zegarkami, srebrnymi puzderkami czy srebrnymi cukiernicami. Stan przyniesionego do nas srebra nie ma znaczenia - może to być srebrny pierścionek bez cyrkonii, zerwany srebrny łańcuszek czy srebrna bransoletka. Jeśli tylko jest to wyrób ze srebra, a najlepiej oczywiście biżuteria, zaproponujemy prawdopodobnie najwyższą cenę w mieście. Nawet jeśli osoba nosząca się z zamiarem sprzedaży swojej biżuterii nie jest pewna, z czego została ona wykonana, może przyjść do jednego z salonów 24 Karaty i, po sprawdzeniu biżuterii przez pracownika salonu, natychmiast ją sprzedać, od razu otrzymując gotówkę.

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (97)

Próby srebra

Podobnie jak złoto, srebro posiada swoje próby, za pomocą których oznacza się procentową ilość srebra w stopie. Najpopularniejszą i najwyższą próbą srebra jest próba 925 - oznacza to, że w stopie znajduje się 92,5% czystego srebra. Kolejnymi próbami są:

 • próba srebra 875,

 • próba srebra 830,

 • próba srebra 800.

Są to jednak rzadziej spotykane próby, częściej występujące w starszych wyrobach. Próba srebra składa się z wybitej trzycyfrowej liczby, a także głowy kobiety w chuście. Oprócz trzycyfrowej liczby i kobiety w chuście na cechę probierczą składa się również pojedyncza litera, oznaczająca miasto, z którego pochodzi wyrób. Dla przykładu jeśli srebrny pierścionek został wykonany z Krakowie, nad próbą zostanie umieszczona litera K, jeśli w Warszawie - litera W.

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (98)

Jak przebiega proces skupu srebra?

Klient, przychodząc do nas z zamiarem sprzedaży wyrobów ze srebra, musi liczyć się z tym, że proces może potrwać od kilku do kilkunastu minut. Wszystko zależy od tego, jak dużo i w jakim stanie są oferowane wyroby. Nasi pracownicy przede wszystkim sprawdzą ocechowanie każdego przedmiotu i na podstawie tego oraz ewentualnego sprawdzenia na kamieniu probierczym, wycenią srebrne wyroby.

Jak przygotować srebro do skupu?

Jeśli to tylko możliwe, przed przyniesieniem srebrnych wyrobów do jednego z naszych salonów, należy odnaleźć ocechowane miejsca, elementy i odpowiednio je wyczyścić. Nie jest to oczywiście konieczne, a nasi pracownicy posiadają na miejscu produkty do czyszczenia srebra, ale z pewnością zaoszczędzi to Państwu czasu.

24 Karaty to firma z wieloletnią tradycją, która największy nacisk kładzie na poziom obsługi i zadowolenia klientów. Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Państwu w sprawdzeniu starej biżuterii czy wybraniu nowej. W salonach 24 Karaty mogą Państwo sprzedać wyroby zarówno ze srebra, jak i za złota, i otrzymać za nie najprawdopodobniej najwyższą cenę w mieście.

O czym musisz pamiętać wybierając się do skupu srebra 24 Karaty?

1. Próba srebra ma znaczenie. Im będzie wyższa, tym lepsza cena. Najdroższe w odsprzedaży jest srebro próby 999, najniższą wartość ma z kolei kruszec próby 800.

2. Dużą rolę odgrywa waga srebra.

3. Ceny srebra w skupie mogą zmieniać się z dnia na dzień - kurs srebra jest aktualizowany każdego dnia.

4. Na cenę srebra w Polsce wpływa kurs dolara w danym dniu.

do góry

Sklep jest w trybie podglądu

Pokaż pełną wersję strony

Skup srebra - 24Karaty - sieć salonów jubilerskich (2024)

FAQs

Czy można sprzedać srebro u jubilera? ›

Można również sprzedać srebro w zakładzie jubilerskim lub lombardzie. W przypadku monet bulionowych i sztabek cena uncji srebra może być znacznie niższa wobec notowań rynkowych kruszcu. Można również sprzedać monety lub sztabki prywatnie na wolnym rynku lub na aukcji internetowej.

Gdzie sprzedac srebrna bransoletke? ›

Lombardy to punkty handlowe, które warto odwiedzać jak najczęściej. Jeśli chcesz sprzedać srebrną biżuterię lub przedmioty użytkowe, możesz być pewien, że cena, którą otrzymasz będzie adekwatna do wartości przedmiotu.

Ile płacą za złom srebra? ›

Aktualne ceny skupu srebra
PróbaPowyżej 2kg1-2kg
9253,00 zł/g2,83 zł/g
8302,69 zł/g2,54 zł/g
8002,59 zł/g2,45 zł/g
7502,43 zł/g2,29 zł/g
5 more rows

Gdzie sprzedać stare srebrne sztućce? ›

W salonach 24 Karaty mogą Państwo sprzedać wyroby zarówno ze srebra, jak i za złota, i otrzymać za nie najprawdopodobniej najwyższą cenę w mieście.

Jak najlepiej sprzedać srebro? ›

Bezpiecznym i pewnym sposobem upłynnienia srebra fizycznego jest sprzedaż kruszcu w autoryzowanym salonie metali szlachetnych. Takie miejsca zazwyczaj zajmują się zarówno sprzedażą, jak i skupem srebrnych monet bulionowych oraz sztabek, dzięki czemu masz gwarancję kontaktu z zaufanym usługodawcą.

Czy opłaca się sprzedać srebro? ›

Ponieważ srebro jest znacznie tańsze niż złoto

Wszystkie powyższe powody, dla których warto handlować srebrem, dotyczą również złota. Ono także utrzymuje wartość, jest odp*rne na inflację, a jego cena wykazuje tendencję wzrostową w perspektywie długoterminowej.

Co zrobić ze starą srebrna biżuteria? ›

Jeśli nasza biżuteria wykonana jest ze szlachetnego kruszcu, możemy ją sprzedać u jubilera lub w wyspecjalizowanych punktach skupu złota (na przykład w oddziale Goldenmark). Nie musimy pamiętać z jakiej próby złota czy srebra jest wykonana nasza biżuteria, ani ile waży.

Gdzie sprzedać wyroby ze srebra? ›

Srebrne wyroby z łatwością można natomiast sprzedać jubilerowi lub ostatecznie w lombardzie, ale będzie wiązało się to z naliczeniem wysokiej, nawet kilkudziesięcioprocentowej marży. Bardziej opłacalne może okazać się zawarcie transakcji z firmą specjalizującą się w handlu srebrem (a najczęściej również złotem).

Ile kosztuje wycena biżuterii? ›

Cennik usług eksperckich zależy od ilości kamieni w biżuterii i jest ustalany indywidualnie: wycena ustna sztuki biżuterii z jednym kamieniem od 123 zł wycena ustna sztuki biżuterii z wieloma kamieniami od 160 zł wycena z certyfikatem na piśmie – 2% wartości przedmiotu (nie mniej niż 300 zł)

Ile kosztuje gram srebra 925 u jubilera? ›

Cena skupu srebra
Próba< 1,5 kg> 5 kg
835.02.582.67
875.02.702.80
900.02.782.88
925.02.862.96
7 more rows

Kto skupuje srebro? ›

Mennica skarbowa oferuje nie tylko sprzedaż złota, ale i jego skup. Dla Państwa wygody skup złota i innych metali szlachetnych odbywa się online oraz w punktach stacjonarnych. Zapewnia to państwu skorzystanie z aktualnych cen skupu złota i srebra.

Gdzie sprzedać 1 kg srebra? ›

Srebro inwestycyjne można sprzedać przedsiębiorstwu specjalizującemu się w sprzedaży i skupie kruszców (dealer metali szlachetnych, mennica, jubiler, sklep numizmatyczny) lub osobie prywatnej.

Co oznacza Met 60 na sztućcach? ›

Uchwyt zdobiony misternie ornamentem floralnym, przez środek uchwytu biegnie pas bez dekoracji. Łyżeczka posrebrzana, bez przetarć. Na spodzie sygnatura: „(FH) HEFRA MET 60”. Liczba 60 oznacza grubość srebrnej powłoki.

Co oznacza 90 na sztućcach? ›

Posrebrzane sztućce były sygnowane wybijanymi znakami towarowymi firm. Znak taki wpisany jest w kwadrat lub okrąg. Obok niego mogą być oznaczenia numeryczne, np., "40", "60", 90", "100". Im większa liczba, tym lepiej, bo to oznacza, że do srebrzenia użyto więcej srebra.

Po czym poznać srebrne sztućce? ›

Aby sprawdzić autentyczność srebra, należy przyłożyć do badanego przedmiotu magnes. Jeśli przedmiot przylgnie do magnesu, oznacza to, że materiał nie jest srebrny lub jest ze srebra bardzo niskiej próby. Jeśli natomiast magnes nie przyciąga przedmiotu, jest to oznaka, że mamy do czynienia z prawdziwym srebrem.

Czy jubiler skupuje biżuterię? ›

Nie wszyscy klienci zdają sobie jednak sprawę, że u jubilera często funkcjonuje także skup złota, w którym można sprzedać posiadaną biżuterię.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Rev. Leonie Wyman

Last Updated:

Views: 6256

Rating: 4.9 / 5 (59 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Rev. Leonie Wyman

Birthday: 1993-07-01

Address: Suite 763 6272 Lang Bypass, New Xochitlport, VT 72704-3308

Phone: +22014484519944

Job: Banking Officer

Hobby: Sailing, Gaming, Basketball, Calligraphy, Mycology, Astronomy, Juggling

Introduction: My name is Rev. Leonie Wyman, I am a colorful, tasty, splendid, fair, witty, gorgeous, splendid person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.