Ile kosztuje srebro - gram - uncja - próba 925 - Fakty są takie (2024)

Metale szlachetne są bardzo chętnie kupowane przez osoby, które chcą zainwestować swoje oszczędności w kruszec, którego cena będzie rosła, patrząc szczególnie na to, co obecnie dzieje się na rynku i w gospodarce państwa. Dlatego też ludzie szukają alternatyw, gdzie ulokować swoje oszczędności, gdyż pieniądze niestety tracą na wartości i te same oszczędności za kilkanaście lat mogą być warte nawet o połowę mniej. Stąd też coraz częściej wpisywane w wyszukiwarkę: „ile kosztuje srebro?” i jego pochodne. W tym artykule można będzie się dowiedzieć ile kosztują poszczególne rodzaje srebra oraz ile kosztują w różnego rodzaju źródłach, by każdy mógł kupić najlepsze srebro w najlepszej cenie.

Spis treści

Ile kosztuje srebro?

Koszt srebra będzie różny w zależności od miasta, źródła oraz próby srebra. Jest to więc koszt dosyć płynny, który trzeba zbadać dla każdego miasta osobno. Jest jednak średnia, którą można wyciągnąć z tych elementów i ta powie nam, ile mniej więcej będziemy musieli zapłacić za srebro o różnych próbach.

Cena ta oczywiście może się nieco różnić względem tego, co zauważymy w naszym mieście, jednak nie powinna ona bardzo odbiegać od tego, co zostało poniżej podane.

Srebro i złoto to najpopularniejsze metale szlachetne do gromadzenia, dlatego ich cena nie powinna opadać, lecz wręcz przeciwnie, można śmiało powiedzieć, że cena srebra rośnie, jednak nie tak szybko, jak niektórych innych kruszców. Srebro jest jednak korzystne ze względu na dosyć niską cenę i możliwość kupienia sztabki srebra prawie że bezproblemowo.

Ile kosztuje gram srebra?

Wszystko będzie zależne od tego, jakiej próby będzie do srebro, jednak najpopularniejsze z nich, czyli srebro próby 925 to średnio 1,98 zł za gram. Kruszec o tej samej wadze, lecz większej wartości próby, czyli srebro 999 to około 2,14 zł za gram.

Czytaj również Co to jest Amazon i jak działa?

Srebro o tych próbach jest najczęściej kupowane dlatego warto jest to właśnie je kupować, jeśli chcemy, by w przyszłości była możliwość zysku z tego typu inwestycji. Jest to oczywiście bardzo ważne, by stale obserwować ceny skupu srebra, gdyż czasami są momenty, kiedy jest ono znacznie droższe, niż w momencie zakupu, dlatego wówczas dobrze będzie je sprzedać i kupić, kiedy znów jego cena spadnie. Jest to czysty i prosty zarobek, jednak wymaga od nas wiele uwagi i czasu, by srebro mogło nabrać wartości.

Ile kosztuje gram srebra w złomie?

Złom srebrny to bardzo znacznie słabszej jakości kruszec, gdyż jego próba wynosi zaledwie 700, czyli 700 gram czystego kruszcu na 1000 gram stopu. Łatwo więc wyliczyć, że jest to 70% czystego srebra. Jest ono zazwyczaj pozyskiwane z różnego rodzaju pozostałości typu pierścionki, zastawa stołowa, biżuteria i tym podobne.

Cena skupu tego typu złomu srebrnego nie jest wysoka, a jej średnia przypada na około 1,06 za gram srebra. Jest to dosyć niska wartość, jednak w dużej ilości potrafi przynieść nieco korzyści. Srebro tego typu nie jest jednak uważane za wysokiej jakości kruszec, stąd też jego nazwa.

Ceny srebra próby 700 i niższej będą różnić się w zależności od miasta i próba 700 na dolnym śląsku to około 1,39 do 1,45 zł, natomiast w województwie lubuskim 1,31 – 1,58 zł. Najlepiej jest więc wejść w porównywarkę cen i sprawdzić cenę w swoim województwie.

Ile kosztuje gram srebra w lombardzie?

Lombardy znane są właśnie z tego, że skupują coś w miarę tanio, natomiast sprzedają po zawyżonej cenie. Jeśli więc chcemy kupić srebro, to z dużym prawdopodobieństwem w lombardzie będzie to cena wyższa za srebro gorszej jakości.

Oczywiście nie jest to zasada i często bywa, że można znaleźć tam naprawdę dobre oferty, jednak najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych źródeł, jeśli chcemy, by była to inwestycja na lata. Niemniej jednak cena ta będzie zbliżona do tej, która jest uśrednieniem ceny za dany kruszec w konkretnym województwie.

Czytaj również Jak sprawdzić pkd firmy?

Takim sposobem srebro próby 925 będzie kosztowało od 1,82 do 2,11 zł za gram w województwie mazowieckim. Jeśli cena w lombardzie jest znacznie wyższa, to lepiej udać się do innego źródła, gdyż cena uzależniona jest od ilości sprzedawanego srebra i takim sposobem im więcej się sprzedaje, tym niższa będzie cena. Jeśli natomiast mało osób będzie sprzedawało srebro, jego cena może znacznie wzrosnąć.

Ile kosztuje gram srebra w wyrobie?

Można jasno powiedzieć, że srebro w wyrobach biżuteryjnych starych jest nieco mniej warte, niż w przypadku srebra w sztabce. Srebro próby 925 jest najczęściej wykorzystywane do tworzenia różnego rodzaju biżuterii lub zastawy stołowej.

Tym sposobem można je łatwo zdobyć w wielu miejscach, takich jak pchle targi, giełdy czy strony internetowe z ogłoszeniami osób prywatnych. Nowa biżuteria natomiast będzie w wyższych cenach, gdyż kolczyki ze srebra o próbie 925, ważące 3,4 gramy sztuka, kosztują około 70 zł. Łatwo więc wywnioskować, że tego typu wyroby nowe są droższe od ceny w skupie srebra.

Ile kosztuje uncja srebra?

Uncja jest to 1/16 funta, dlatego tego typu ilość srebra z pewnością będzie droższa od grama. W ramach zakupu srebra najczęściej kupuje się właśnie uncje, gdyż jest to miara, którą można łatwo policzyć większą ilość srebra. Uncja srebra kosztuje obecnie około 25,36$ czyli w przeliczeniu będzie to 102,89zł.

Cena za uncje nie wynosi więc tak dużo w przypadku srebra. Porównując ją do ceny za uncje złota, jest to bardzo niska cena, gdyż uncja złota kosztuje natomiast 7569,92 zł.

Ile kosztuje kilogram srebra?

Kilogram srebra to już ilość, która bardzo dobrze sprawdzi się jako inwestycja. Ile jednak kosztuje taka ilość tego metalu szlachetnego? Cena srebra stale rośnie i jeszcze w roku 2020 kilogram tego kruszcu kosztował około 2154 zł, natomiast obecnie jest to już 3307 zł. Różnica jest więc naprawdę spora, dlatego warto obserwować jak zmienia się cena tego metalu szlachetnego.

Ile kosztuje gram srebra 925?

Cena jednego grama srebra o próbie 925 będzie zależna od tego, gdzie kupujemy ten kruszec. Jest to związane oczywiście z tym, że w różnych źródłach srebro sprzedawane jest po innej cenie, co wiąże się z wieloma czynnikami.

Czytaj również Blik – co to jest i jak działa?

Niemniej jednak w lombardzie za srebro próby 925 damy około 1,40 zł. W złomie będzie to około 1,54 zł, natomiast u jubilera będzie to około 1,98 zł. Warto mieć na uwadze, że ceny srebra stale się zmieniają i dane z dnia na dzień mogą być przestarzałe, dlatego najlepiej obserwować rynek.

Ile kosztuje sztabka srebra?

Wszystko będzie zależało od tego, jakiej wagi będzie ta sztabka. Naturalnie sztabka 100 gramowa będzie tańsza od sztabki kilogramowej itd. Niemniej jednak cena sztabki kilogramowej to cena od 3500 do nawet 5000 zł. Wszystko będzie zależne od tego, jaka jest to sztabka, czy jest kolekcjonerska i wiele innych czynników. Sztabka 100 gramowa natomiast to koszt od 590 do 700 zł.

Ile kosztuje gram srebra w łańcuszku?

Łańcuszek ze srebra próby 925 to niewysoki koszt, jednak gram srebra tej próby jest znacznie większy, niż w przypadku kupienia np. sztabki. Przykładowa sztabka srebra o wadze 100 gram kosztuje 594 zł. Wówczas jest to około 6 zł za gram. W przypadku łańcuszka o wadze 27 gramów, jest to cena 309 zł, co daje około 11 zł za gram srebra próby 925.

Ile kosztuje gram srebra u jubilera?

Cena srebra próby 924 u jubilera to koszt około 3,31 za gram. Warto jednak pamiętać, że cena tego metalu szlachetnego stale się zmienia, dlatego najlepiej na bieżąco sprawdzać ceny srebra i obserwować, kiedy najbardziej opłaca się zarówno kupować, jak i sprzedawać.

Dlatego na pytanie „ile kosztuje srebro?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, gdzie kupujemy srebro i jakiej próby. To ile kosztuje gram srebra w lombardzie, nie musi się pokrywać z tym, ile kosztuje gram srebra w złomie.

Tak samo różnica będzie widoczna w tym ile kosztuje kilogram srebra dzisiaj, a ile będzie kosztował za kilka miesięcy, dlatego stale trzeba obserwować rynek, jeśli rzeczywiście jesteśmy zainteresowani tym, by ulokować swoje oszczędności w metalach szlachetnych. Nie można też precyzyjnie powiedzieć, ile kosztuje gram srebra w łańcuszku, gdyż każdy łańcuszek będzie w innej cenie ze względu na producenta tej biżuterii.

Polecamy również:

  1. Czym czyścić srebro?
  2. Gdzie kupić srebro?
  3. Rangi Cs go
  4. Pomysł na biznes w domu – zarabianie z domu
Ile kosztuje srebro - gram - uncja - próba 925 - Fakty są takie (2024)

FAQs

Ile kosztuje srebro - gram - uncja - próba 925 - Fakty są takie? ›

Cena srebra próby 925 w Polsce wynosi przeważnie około 1,90 zł za jeden gram. Jest to więc nieco mniej niż w przypadku próby 999.

Ile kosztuje gram srebra z próba 925? ›

Cena srebra próby 925 w Polsce wynosi przeważnie około 1,90 zł za jeden gram. Jest to więc nieco mniej niż w przypadku próby 999.

Jaka jest cena 1 grama srebra? ›

Ceny srebra za różne jednostki wagowe
Ceny srebraCena USDCena PLN
Cena srebra za 1 gram0,82 USD3,58 zł
Cena srebra za 1 dekagram8,22 USD35,81 zł
Cena srebra za 1 uncję23,31 USD101,53 zł
Cena srebra za 1 funta372,96 USD1 624,48 zł
3 more rows

Czy próba srebra 925 to dobra próba? ›

Srebro próby 925 to rodzaj stopu srebra, który składa się z 92,5% srebra oraz 7,5% innych metali, takich jak miedź czy cynk. Ten stop jest uważany za najwyższej jakości srebro, które jest stosowane w produkcji biżuterii srebrnej.

Ile kosztuje srebro dzisiaj? ›

SREBRO
Średni:
Max 1D:23,6800
Min 1D:23,6700
Jednostka:USD/uncja
13 more rows

Ile kosztuje jedna uncja srebra? ›

SREBRO
Min 1D:23,0700
Jednostka:USD/uncja
Stopa zwrotu 1R:17,95%
Max 1R:26,3400 (2023-05-04)
13 more rows

Ile kosztuje próba 925? ›

Produkty na Ceneo z kategorii Kolczyki Próba 925 kosztują średnio 98,12 zł. Natomiast najtańsze oferty zaczynają się już od 17,00 zł.

Czy jubiler skupuje srebro? ›

Oprócz wyrobów jubilerskich wykonanych ze złota, skupujemy również wyroby jubilerskie ze srebra. Srebro jest jednym z najbardziej cenionych metali szlachetnych, a ze względu na swoją przystępną cenę jest bardziej popularne niż złoto.

Ile kosztuje sprawdzenie srebra u jubilera? ›

Sprawdzenie srebra przez jubilera nie wiąże się zwykle z żadnym kosztem, a pozwala na szybkie pozbycie się wszelkich wątpliwości i podjęcie właściwej decyzji dotyczącej zakupu lub inwestycji.

Ile kosztuje 10 uncji srebra? ›

Sztabka The Great Engravers - Three Graces 10 uncji Srebra 2022. 1 490,00 zł / szt.

Czy srebro próby 925 czernieje? ›

Tak, srebro próby 925 może czernieć. Jest to naturalny proces, związany z reakcją srebra z otaczającym je środowiskiem, zwłaszcza związkami siarki występującymi w powietrzu, wodzie i innych substancjach.

Czy próba 925 to złoto? ›

Próba – rozróżnienie białego złota od srebra ułatwia sposób oznaczeń; próby 585, 750, 333, 375, 500, 960 czy 999 są zarezerwowane dla białego złota. Próbami 925, 875, 830 czy 800 oznacza się natomiast srebro.

Jaka próba srebra nie czernieje? ›

Jeśli chodzi o czystość srebra, to próba 999 jest najczystsza i zawiera 99,9% czystego srebra. Jednak ze względu na swoją miękkość, srebro o takiej próbie jest bardziej podatne na uszkodzenia i zarysowania, co czyni je mniej odpowiednim do produkcji biżuterii i innych przedmiotów użytkowych.

Czy łatwo jest sprzedać srebro? ›

Srebrne wyroby z łatwością można natomiast sprzedać jubilerowi lub ostatecznie w lombardzie, ale będzie wiązało się to z naliczeniem wysokiej, nawet kilkudziesięcioprocentowej marży. Bardziej opłacalne może okazać się zawarcie transakcji z firmą specjalizującą się w handlu srebrem (a najczęściej również złotem).

Jaka jest najlepsza próba srebra? ›

Jak rozpoznać srebro?
PróbaZawartość czystego srebra w stopie
99999,9%
92592,5%
87587,5%
83083,0%
1 more row
Sep 19, 2023

Kiedy sprzedać srebro? ›

Nie istnieje idealny moment na sprzedaż srebra. Nawet najwięksi eksperci nie są bowiem w stanie przewidzieć tego, ile będzie ono kosztowało za rok czy kilka lat. Niezbędne jest więc obserwowanie sytuacji rynkowej, nastrojów społecznych oraz stanu gospodarki – zarówno tej światowej, jak i krajowej.

Ile kosztuje gram srebra 925 w lombardzie? ›

Aktualna cena srebra próby 999 wynosi średnio 1,54 zł za gram. Za taką samą ilość surowca próby 925 zł otrzymamy średnio 1,40 zł. Skup srebra próby 800 zaoferuje nam ok. 1,20 zł za gram.

Ile kosztuje kg srebra 925? ›

Cena skupu srebra
Próba< 1,5 kg1,5-5 kg
900.02.492.49
925.02.562.56
950.02.632.63
999.92.772.77
7 more rows

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Aron Pacocha

Last Updated:

Views: 6142

Rating: 4.8 / 5 (48 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Aron Pacocha

Birthday: 1999-08-12

Address: 3808 Moen Corner, Gorczanyport, FL 67364-2074

Phone: +393457723392

Job: Retail Consultant

Hobby: Jewelry making, Cooking, Gaming, Reading, Juggling, Cabaret, Origami

Introduction: My name is Aron Pacocha, I am a happy, tasty, innocent, proud, talented, courageous, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.